DIREKTORI PEGAWAI


* Sila tambah @islam.gov.my apabila menghantar emel kepada staf di bawah

 Pejabat Pengarah

Nama/Jawatan
Dr. Nordin bin Ahmad
Pengarah
Zuraida binti Mohd Romli
Setiausaha Pejabat
Amar Fakrillah bin As'ary
Pembantu Am Pejabat

 Pejabat Pendaftar

Nama/Jawatan
Sabariah binti Salleh
Pendaftar

 Unit Kaunseling

Nama/Jawatan
Mohd Zaharen bin Md. Zahir
Kaunselor
Azman bin Abdul Latif@Jusoh
Pembantu Hal Ehwal Islam

 Unit Perpustakaan

Nama/Jawatan
Kosong
Pustakawan
Nurlinawati binti Togiman
Pembantu Perpustakaan
Rosiah binti Zaini
Pembantu Perpustakaan
Irwan bin Hasmadi
Pembantu Perpustakaan
Ramlee bin Abd Hamid
Pembantu Am Pejabat

 Unit Kemasukan, Biasiswa & Graduasi

Nama/Jawatan
Mohd Hanafi bin Yusop
Penolong Pengarah Kanan
Muhammad Haafizuddin bin Abirerah
Penolong Pengarah
Mohd Taufik bin Md Arshad
Penolong Pegawai
Rahibah binti Ghazali
Penolong Pegawai
Mat Zaki bin Mat Zin
Pembantu Hal Ehwal Islam
Shahida binti Ab Hamid
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)

 Pusat Islam

Nama/Jawatan
Muhammad Adam bin Ab Rashid
Penolong Pengarah
Mohd Razlan bin Mohd Bakri
Penolong Pegawai

 Hal Ehwal Pelajar (HEP)

Nama/Jawatan
Kamarul Saman bin Yaacub
Ketua Penolong Pengarah
Jumaiah binti Sarpi
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)

Seksyen Alumni & Dewan Huffaz

Nama/Jawatan
Mohammad Zaki bin Ibrahim
Penolong Pengarah Kanan
Redzuan bin Ahmad
Penolong Pegawai

Seksyen Kemahiran Insaniah

Nama/Jawatan
Ahmad Dasuki bin Hashim
Penolong Pengarah Kanan
Mohd Anuar bin Baharudin
Penolong Pengarah
Muhammad Nazim bin Siham
Penolong Pegawai
Siti Zubaidah binti Abas
Penolong Pegawai Belia dan Sukan

Seksyen Kolej Kediaman

Nama/Jawatan
Abd Aziz bin Abd Samat
Penolong Pengarah
Zarina binti Ruzali
Penolong Pegawai
Mohd Lotfi bin Mohd Saufi
Penolong Pegawai
Zainuddin bin Ismail
Penyelia Asrama
Ahmad Fairuz Ahmad Nawawi
Penyelia Asrama
Nur Izzikha binti Kassim
Penyelia Asrama

Seksyen Pembangunan Sahsiah & Disiplin

Nama/Jawatan
Ahmad Fuat bin Jamil
Penolong Pengarah Kanan
Muhammad Nur Aizad bin Azahari
Penolong Pengarah
Syahrul Khusni Khaidzir bin Buang
Penolong Pegawai
Rabiatul Aidawiyah binti Mohamed
Pembantu Hal Ehwal Islam

 Cawangan Pentadbiran & Kewangan

Nama/Jawatan
Najihah binti Abdullah@Azahari
Pegawai Tadbir & Diplomatik

 Unit Sumber Manusia

Nama/Jawatan
Rahim bin Deraman
Penolong Pegawai Tadbir
Rohana binti Mohammad
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Intan Nadia binti A.Rahman
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Norhayatina binti Osman
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)

 Unit Khidmat Pengurusan

Nama/Jawatan
Ameer Ikhwan bin Zaini
Penolong Pengarah
Farah Hafizah binti Mazlan
Penolong Pegawai Tadbir
Mariati binti Deraman
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) Kanan
Nooraisyah binti Kamarul Bahrin
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Ahmad Nazra bin Ahmad
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Harun Al-Rashid bin Majelan
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Nurdiana binti Kosnan
Pembantu Am Pejabat
Mohd Ridzuan bin Abdul Rahman
Pemandu Kenderaan
Mohd Faruzizan bin Mohd Nasir
Pemandu Kenderaan
Mohd Azwari bin Ismail
Pengawal Keselamatan
Mohd Nizam bin Kamarudin
Pengawal Keselamatan

 Unit Kewangan

Nama/Jawatan
Rozlin binti Ab. Rahim
Penolong Pegawai Tadbir
Nurhani binti Rohaizad
Penolong Akauntan
Norazian binti Ibrahim
Penolong Akauntan
Hazman bin Muhammad
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) Kanan
Zamila binti Mohamad
Pembantu Tadbir (Kewangan)
Mohd Izan Hirman bin Mohamed Hiriri
Pembantu Am Pejabat

 Unit Penyelenggaraan Bangunan

Nama/Jawatan
Hairulnizam bin Sarudin
Penolong Jurutera (Awam)
Mohd Khairul Azmi bin Khalid
Pembantu Tadbir (Perkeranian/ Operasi)
Fairuz Hafiz bin Khairudin
Pembantu Am Pejabat

 Unit ICT

Nama/Jawatan
Mohd Zaid bin Omar
Penolong Pegawai Teknologi Maklumat
Mohd Izaddi bin Omar
Juruteknik Komputer
Rosfaliza binti Mohamad @ Che Rus
Juruteknik Komputer

 Cawangan Kualiti Pendidikan Tahfiz

Nama/Jawatan
Kosong
Timbalan Pengarah
Mohamad Rahim bin Mohammed Abdul Rahman
Ketua Penolong Pengarah
Azma Niza binti Abd Rahman
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Abdul Mukmin bin Shabuddin
Pembantu Hal Ehwal Islam
Shamsudin bin Mohd Tahir
Pembantu Am Pejabat

 Unit Komunikasi Korporat & Pengantarabangsaan

Nama/Jawatan
Mohd Najib bin Abdul Ghapar
Penolong Pengarah Kanan
Mohd Aishamudin bin Samsungei
Pegawai Perhubungan Awam
Mohd Bakri bin Hashim
Penolong Pegawai
Md. Yusop bin Ishak
Pegawai Khidmat Pelanggan
Nur Najiah binti Mohd Najib
Pegawai Khidmat Pelanggan

 Pusat Pembangunan Kompetensi & Internship

Nama/Jawatan
Mohd Zainudin bin Wan Yusoff
Penolong Pengarah Kanan
Aufa bin Mohamed Saballah
Penolong Pengarah
Norzila binti Che Harun
Penolong Pegawai

 Unit Dokumentasi & Penerbitan

Nama/Jawatan
Miswan bin Mahajar
Penolong Pegawai
Kosong
Penolong Pegawai

 Unit Penyelidikan & Inovasi

Nama/Jawatan
Dr. Yusni@Yusri bin Chek
Penolong Pengarah Kanan
Muhamad Toriq bin Yaacob
Penolong Pengarah
Abdul Razak bin Mohd Zain
Penolong Pegawai

 Unit Pembangunan Dasar & Standard

Nama/Jawatan
Norhayati binti Ab. Lateh
Penolong Pengarah Kanan
Anis Syazwani binti Mohd Hafis
Pegawai Perkhidmatan Pendidikan Siswazah
Filzah Farah binti Zainoddin
Penolong Pengarah
Nur Afifah binti Muhamad
Penolong Pegawai

 Unit Mu'adalah & Akreditasi

Nama/Jawatan
Sukhairu bin Sulaiman
Penolong Pengarah Kanan
Kosong
Penolong Pengarah Kanan
Mohd Haffiz bin Ahmad
Penolong Pengarah
Syarifah Nurolazan binti Shaikh Ahmad
Penolong Pengarah
Nur Hallyda binti Mohd Sham
Pegawai Perkhidmatan Pendidikan Siswazah
Nor Dafiqah binti Asaad
Penolong Pegawai
Norfarahin binti Omar
Penolong Pegawai

 Pegawai Perhubungan Antarabangsa

Nama/Jawatan
Abada Tawfik Al Bahnasy
Pegawai Perhubungan Antarabangsa

 Cawangan Akademik

Nama/Jawatan
Salahuddin bin Ghozali
Timbalan Pengarah

 Cawangan Akademik (Pengurusan)

Nama/Jawatan
Kosong
Ketua Penolong Pengarah
Zee Nurlee binti Hj Omar
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Mahadin bin Kahmuladin
Pembantu Am Pejabat

Unit Kurikulum

Nama/Jawatan
Mohd Nazri bin Abdullah
Penolong Pengarah Kanan
Mohd Fazli bin Mohd Azali
Penolong Pengarah
Faizah binti Ahmad Akhri
Penolong Pegawai
Huzreen Muhaiza binti Ali
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)

Unit Peperiksaan

Nama/Jawatan
Zamzarina binti Mohd Sood
Penolong Pengarah Kanan
Hasnah binti Mohd Arshad
Penolong Pengarah
Mohammad Ashraf bin Mohamad Saleh@Ibrahim
Penolong Pengarah
Ahmad Azrul bin Mohamad Tahir
Penolong Pengarah
Mohd Karmizi bin Jusoh
Penolong Pegawai
Mohd Farhan bin Khalid
Penolong Pegawai
Nurul Nadiah binti Shaudin
Penolong Pegawai
Nor Azillawati binti Ismail
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)

Unit Akademik

Nama/Jawatan
Shahidah binti Shuib
Penolong Pengarah Kanan
Sitti Aisha binti Monib
Penolong Pengarah
Muhammad Fahmi bin Mohamad Soen
Penolong Pengarah
Muhammad Bilal bin Abu Hasan
Penolong Pegawai
Kyairool Nizam bin Khiruddin
Penolong Pegawai
Rosnah binti Agat
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)

 Cawangan Akademik (Pengajian)

Nama/Jawatan
Kasumawati binti Kasim
Ketua Penolong Pengarah

Jabatan Pengajian Tahfiz Al-Quran

Nama/Jawatan
Mohd Abdul Rauf bin Sakedek@Mohd Sidek
Ketua Jabatan
Ab Malek bin Ab Manaf
Pensyarah Kanan
Muhammad Zaki bin Ab Rahman
Pensyarah
Ahmad Hafidzi bin Mansor
Pensyarah
Kosong
Penolong Pensyarah
Zaidatul Akhma binti Mokhtar
Pembantu Hal Ehwal Islam

Jabatan Pengajian Al-Quran & Qiraat

Nama/Jawatan
Ibrahim bin Abdullah
Ketua Jabatan
Abdul Jalal bin Abdul Manaf
Penyarah Kanan
Ikmal Shukri bin Zulkifli
Pensyarah
Kosong
Pensyarah
Wan Ahmad Ikram bin Wan Mohamed
Penolong Pensyarah

Jabatan Pengajian Usuluddin

Nama/Jawatan
Safuan bin Hassan
Ketua Jabatan
Mohd Pakhruddin bin Abdullah
Pensyarah Kanan
Kosong
Pensyarah Kanan
Nazariah binti Ali
Pensyarah
Mohd Mahyilddin bin Ismail
Pembantu Hal Ehwal Islam

Jabatan Pengajian Bahasa

Nama/Jawatan
Mohd Asri bin Ibrahim
Ketua Jabatan
Yaser Mohamed Abdou
Pensyarah Kanan
Kenz Abdel Moniem Ibrahim
Pensyarah Kanan
Siti Ilham binti Saleh@Mohammad
Pensyarah
Siti Hajar Aflah binti Sharuddin
Pensyarah

Jabatan Pengajian Syariah

Nama/Jawatan
Azhar bin Awang
Ketua Jabatan
Kosong
Pensyarah
Mohd Fazri bin Zakaria
Pensyarah
Mohd Lutfi bin Jamel
Pensyarah

Jabatan Pengajian Umum

Nama/Jawatan
Zahrina binti Haron
Ketua Jabatan
Mohd Zuhdi bin Ismail
Pensyarah Kanan
Muhammad Saoki bin Abd Rahman Dalor
Pensyarah
Mohd Fakrurrazi bin Abdullah
Pensyarah

Jabatan Pengajian Sepanjang Hayat

Nama/Jawatan
Othman bin Muda
Ketua Jabatan
Mohd Fazli bin Ibrahim
Pensyarah
Suhaida binti Che Samsudin
Pensyarah
Kosong
Penolong Pensyarah
Ahmad Qusairy bin Mat Zizi
Penolong Pensyarah
Norazlan bin Mat Noor
Pembantu Hal Ehwal Islam