DIREKTORI PEGAWAI


 Pejabat Pengarah

Nama/Jawatan
Haji Mohd Ansarullah bin Mohd Hashim
Pengarah
Zuraida binti Mohd Romli
Setiausaha Pejabat

 Seksyen Komunikasi Korporat

Nama/Jawatan
Mohd Aishamudin bin Samsungei
Ketua Seksyen
Muhammad Khaled bin Abdullah
Pegawai Perhubungan Awam
Nor Dafiqah binti Asaad
Penolong Pegawai
Nur Najiah binti Mohd Najib
Pegawai Khidmat Pelanggan
Kosong
Pegawai Khidmat Pelanggan

 Pejabat Pendaftar

Nama/Jawatan
Azizuddin bin Mohd Hashim
Pendaftar

 Seksyen Kemasukan, Biasiswa & Graduasi

Nama/Jawatan
Mohd Najib bin Abdul Ghapar
Ketua Seksyen
Ikmal Shukri bin Zulkifli
Penolong Pengarah Kanan
Nor Zahirah binti Abdul Jalil
Penolong Pengarah
Mohd Taufik bin Md Arshad
Penolong Pegawai
Rahibah binti Ghazali
Penolong Pegawai
Rosmira binti Razat
Penolong Pegawai
Azma Niza binti Abd Rahman
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Fairuz Hafiz bin Khairudin
Pembantu Operasi

 Seksyen Perpustakaan

Nama/Jawatan
Mohamad Taufiq bin Hamdan
Ketua Seksyen
Nurlinawati binti Togiman
Pembantu Perpustakaan
Rosiah binti Zaini
Pembantu Perpustakaan
Nurashimah binti Zainal Othman
Pembantu Perpustakaan

 Seksyen Pentadbiran & Kewangan

Nama/Jawatan
Mohamed Ismail bin Mohamed Yusof
Ketua Seksyen

Unit Kewangan

Nama/Jawatan
Nurhani binti Rohaizad
Ketua Unit
Norazian binti Ibrahim
Penolong Akauntan (KUP)
Zamila binti Mohamad
Pembantu Tadbir (Kewangan)
Siti Norfaika binti Mahauddin
Pembantu Tadbir (Kewangan)
Nurlailaa binti Md Saad
Pembantu Tadbir (Kewangan)

Unit Penyelenggaraan

Nama/Jawatan
Mohd Zaky Firdaus bin Ab Rahman
Ketua Unit
Ahmad Nazra bin Ahmad
Pembantu Tadbir (P/O)
Sharul Azrin bin Salim
Pembantu Operasi

Unit ICT

Nama/Jawatan
Mohamad Zaid bin Omar
Ketua Unit
Mohd Izaddi bin Omar
Juruteknik Komputer
Rosfaliza binti Mohamad @ Che Rus
Juruteknik Komputer

Unit Pentadbiran & Sumber Manusia

Nama/Jawatan
Mohd Johar bin Abdullah
Penolong Pengarah Kanan
Noraidah binti Dawod
Penolong Pegawai Tadbir (Operasi/Operasi) Kanan
Hazman bin Muhammad
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) Kanan
Rohana binti Mohammad
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Rosnah binti Agat
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Nor Azillawati binti Ismail
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Nor Ain binti Abdul Latif
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Siti Norsyazlin Amiza binti Haris
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Siti A'isyah binti Mat Sapri
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Husnawahida binti Wahidin
Pembantu Tadbir (P/O)
Mohd Ridzuan bin Abd Rahman
Pemandu
Md Faruzizan bin Mohd Nasir
Pemandu
Mohd Rizuan bin Sahat
Pemandu
Mohd Nizam bin Kamarudin
Pengawal Keselamatan
Mohd Azwari bin Ismail
Pengawal Keselamatan
Mohd Adam Shakeel bin Badrulisham
Pembantu Am

 Cawangan Hal Ehwal Pelajar

Nama/Jawatan
Kosong
Ketua Penolong Pengarah
Khairun Nizam bin Abd Samad
Penolong Pegawai
Mohd Mahyilddin bin Ismail
Pembantu Hal Ehwal Islam
Jumaiah binti Sarpi
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Amar Fakrillah bin As'ary
Pembantu Am Pejabat

 Unit Kemahiran Insaniah (Ko-Kurikulum)

Nama/Jawatan
Mohammad Zaki bin Ibrahim
Ketua Unit
Mohd Ridhzuwan bin Ahmad
Penolong Pengarah Kanan
Mohd Razlan bin Mohd Bakri
Penolong Pegawai
Nuriman bin Mohd Noor
Penolong Pegawai Belia dan Sukan

 Unit Pembangunan Sahsiah & Disiplin

Nama/Jawatan
Muhammad Nur Aizad bin Azahari
Ketua Unit
Nur Atiqah Syairah binti Roslan
Penolong Pengarah
Syahrul Khusni Khaidzir bin Buang
Penolong Pegawai
Rabiatul Aidawiyah binti Mohamed
Pembantu Hal Ehwal Islam

 Unit Alumni & Dewan Huffaz

Nama/Jawatan
Zamzarina binti Mohd Sood
Ketua Unit
Khairil Al-Hafiz bin Abdul Raman @ Abdul Rahman
Penolong Pengarah

 Unit Kolej Kediaman

Nama/Jawatan
Takbilani bin Sabang
Penolong Pengarah
Muhammad Amrin Razikin bin Abdul Razak
Penolong Pengarah
Jauharah Wahidah binti Jusoh
Penolong Pegawai
Zainuddin bin Ismail
Penyelia Asrama
Nur Izzikha binti Kassim
Penyelia Asrama
Mohammad Hadri bin Mohammad
Penyelia Asrama

 Unit Kaunseling

Nama/Jawatan
Dr. Mohd Zaharen bin Md. Zahir
Ketua Unit
Zarina binti Ruzali
Penolong Pegawai
Norhayatina binti Osman
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)

 Pusat Islam

Nama/Jawatan
Mohd Fazli bin Ibrahim
Penolong Pengarah Kanan

 Cawangan Kualiti

Nama/Jawatan
Kosong
Timbalan Pengarah
Dr. Abada Tawfik Ahmed Bahnasy
Pegawai Perhubungan Antarabangsa
Mohamad Azroin bin Hassan
Penolong Pegawai
Shahida binti Ab Hamid
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Nor Suharizal bin Wan Hasan
Pembantu Hal Ehwal Islam
Mahadin bin Kahmuladin
Pembantu Operasi

 Seksyen Standard

Nama/Jawatan
Kosong
Ketua Seksyen

Unit Jaminan Kualiti

Nama/Jawatan
Nor Hayati binti Ab. Lateh
Ketua Unit
Ilham bin Che Daud@Zakaria
Penolong Pengarah
Khadijah binti Radzuan
Penolong Pengarah

Unit Muadalah

Nama/Jawatan
Muhammad Zaki bin Ab Rahman
Ketua Unit
Luqman Jamil bin Abidin
Penolong Pengarah Kanan
Muhd Khairul Hidayat bin Taslim
Penolong Pegawai

Unit Akreditasi

Nama/Jawatan
Mohd Athras bin Abdul Basir
Ketua Unit
Syarifah Nurolazan binti Shaikh Ahmad
Penolong Pengarah
Nur Afifah binti Muhamad
Penolong Pegawai

 Seksyen Pembangunan Dasar & Instrumentasi

Nama/Jawatan
Rosliza binti Abd Latif
Ketua Penolong Pengarah

Unit Penerbitan & Dokumentasi

Nama/Jawatan
Mohamad Lutfi bin Jamel
Ketua Unit
Shuhaib bin Supani
Penolong Pengarah

Unit Kompetensi

Nama/Jawatan
Azizan bin Othman
Ketua Unit
Mohd Zulkifli bin Makhtar
Penolong Pengarah
Norfarahin binti Omar
Penolong Pegawai

Unit Penyelidikan

Nama/Jawatan
Sukhairu bin Sulaiman
Ketua Unit
Mohd Noor Sukrie bin Mohd Ridzuan
Penolong Pengarah Kanan

 Cawangan Akademik

Nama/Jawatan
Dr. Muhamad Zakuwa bin Rodzali
Timbalan Pengarah
Norzila binti Che Harun
Penolong Pegawai
Nurdiana binti Kosnan
Pembantu Operasi

 Seksyen Pentadbiran Akademik

Nama/Jawatan
Mohd Nazri bin Abdullah
Ketua Penolong Pengarah

Unit Pengurusan Akademik

Nama/Jawatan
Ahmad Fuat bin Jamil
Ketua Unit
Muhammad Fahmi bin Mohamad Soen
Penolong Pengarah
Muhammad Bilal bin Abu Hasan
Penolong Pegawai
Huzreen Muhaiza binti Ali
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)

Unit Peperiksaan

Nama/Jawatan
Hasnah binti Mohd Arshad
Ketua Unit
Norsyida binti Md Zin
Penolong Pengarah Kanan
Muhammad Azril bin Alimi
Penolong Pengarah
Abdul Rahman bin Harman Shah Raniri
Penolong Pengarah
Mohd Karmizi bin Jusoh
Penolong Pegawai
Mohamad Farhan bin Khalid
Penolong Pegawai
Nurul Nadiah binti Shaudin
Penolong Pegawai
Faizah binti Ahmad Akhri
Penolong Pegawai
Noriah binti Mohd Ali
Pembantu Tadbir (P/O)

Unit Kurikulum

Nama/Jawatan
Mohd Fazli bin Mohd Azali
Ketua Unit
Mohd Hanafi bin Yusop
Penolong Pengarah Kanan
Kyairool Nizam bin Khiruddin
Penolong Pegawai

 Seksyen Penyelarasan Pengajian Ijazah

Nama/Jawatan
Dr. Muhammad Hapizi bin Sulaiman
Ketua Penolong Pengarah
Mohd Anuar bin Baharudin
Penolong Pengarah Kanan
Mukhammad Syamsul Huda bin Lahuri
Penolong Pengarah
Mariati binti Deraman
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)

 Seksyen Pengajian Ulum Islamiah

Nama/Jawatan
Nor Hafidzah binti Saad
Ketua Penolong Pengarah
Azman bin Abdul Latif@Jusoh
Pembantu Hal Ehwal Islam

Jabatan Al-Quran & Qiraat

Nama/Jawatan
Mohd Nazim bin Suratman
Ketua Jabatan
Ibrahim bin Abdullah
Pensyarah Kanan
Mohammad Ashraf bin Mohamad Saleh@Ibrahim
Pensyarah Kanan
Mohd Sahleyzan bin Ismail
Pensyarah
Nurdiana binti Zwlkifli
Pensyarah
Hossam Hasan Mohamed Elmihy
Pensyarah Mab'uth Al-Azhar
Wan Ahmad Ikram bin Wan Mohamed
Penolong Pensyarah

Jabatan Usuluddin

Nama/Jawatan
Suhaida binti Che Samsudin
Ketua Jabatan
Mohd Pakhruddin bin Abdullah
Pensyarah Kanan
Safuan bin Hassan
Pensyarah Kanan
Dr. Yusni@Yusri bin Chek
Pensyarah Kanan
Kenz Abdel Moniem Ibrahim
Pensyarah Kanan
Muhammad Nasaie bin Ruslan
Pensyarah
Muhammad Hakim bin Ismail
Pensyarah

Jabatan Tahfiz Al-Quran

Nama/Jawatan
Yusida binti Yusof
Ketua Jabatan
Mohd Abdul Rauf bin Sakedek@Mohd Sidek
Pensyarah Kanan
Muhamad Toriq bin Yaacob
Ketua Unit
Ahmad Hafidzi bin Mansor
Pensyarah
Nur Muhammad Anas bin Mohd Razak
Pensyarah
Norazlan bin Mat Noor
Pembantu Hal Ehwal Islam

Jabatan Syariah

Nama/Jawatan
Shahidah binti Shuib
Ketua Jabatan
Azhar bin Awang
Pensyarah Kanan
Mohd Fazri bin Zakaria
Pensyarah Kanan
Nadia Zammil binti Md Nasir
Penolong Pengarah Kanan
Adam Affiq bin Yaakop
Pensyarah

 Seksyen Pengajian Am

Nama/Jawatan
Othman bin Muda
Ketua Penolong Pengarah

Jabatan Bahasa

Nama/Jawatan
Siti Hajar Aflah binti Sharuddin
Ketua Jabatan
Siti Rohaya binti Sharif
Pensyarah Kanan
Siti Ilham binti Saleh@Mohammad
Pensyarah Kanan
Marzuki bin Manan
Pensyarah Kanan
Yaser Mohamed Abdou
Pensyarah Kanan
Nur Hallyda binti Mohd Sham
Pensyarah
Mimi Nor Syahudda binti Setapani
Pensyarah

Jabatan Pengajian Sepanjang Hayat

Nama/Jawatan
Zahrina binti Haron
Ketua Jabatan
Mohd Zainudin bin Wan Yusoff
Ketua Seksyen
Abdul Hakim bin Mohamad Nadzri
Penolong Pengarah
Fathin Nadhirah binti Saadon
Penolong Pengarah
Muhammad Nazim bin Siham
Penolong Pensyarah
Ahmad Qusairy bin Mat Zizi
Penolong Pensyarah
Abdul Mukmin bin Shabuddin
Pembantu Hal Ehwal Islam

Jabatan Pengajian Umum

Nama/Jawatan
Ahmad Dasuki bin Hashim
Ketua Jabatan
Nazariah binti Ali
Pensyarah Kanan
Abd Aziz bin Abd Samat
Ketua Unit
Muhammad Saoki bin Abd Rahman Dalor
Pensyarah
Mohd Fakrurrazi bin Abdullah
Pensyarah